1. Merhaba, Ziyaretçi
    HoopsTR Twitter sayfamızı takip etmeyi unutma! @hoopstrcom
Duyuruyu Kapat
Merhaba Ziyaretçi,

Önerileriniz doğrultusunda forumda yapılan güncellemeleri görmek için lütfen

Güncellemeler

konusunu ziyaret edin!
Duyuruyu Kapat
Merhaba, Ziyaretçi

HoopsTR Twitter sayfamızı takip etmeyi unutma! @hoopstrcom
    29 Haziran 2020
  1. Green Mamba 4 Life

Green
    Konular:
    1
    Beğenilen Mesajlar:
    1.473
    Ödül Puanları:
    96
    Kredi:
    265
    Köpekler gibi özledim NBA'i, kaçıncı ayı devirmek üzereyiz, izlemediğim fırsat bulamadığım ne kadar özel maç varsa izledim, televizyonda denk gelen retro maçları izledim, NCAA pek ilgi alanım değil ama en azından tarihi maçları izledim ama LAST DANCE'i bitiremedim, altıncı bölümle beraber öyle bir saldım ki nedense devam edesim gelmiyor ya. BAYAĞI DÜMDÜZ BİR WASHINGTON-DETROIT maçına tavım şuan, ağız tadıyla fantezi kadromda olan Christian Wood'un performans takibi, yanda acaba Charlotte 13.5 handikapta kalmayı başaracak mı diye ufaktan kupon kontrolü... çok seri gelsin başlangıç, hazırlık maçı falanda yapın izleriz.

SwipaTheFox bunu beğendi.
  2. 29 Haziran 2020
  3. rockstar Sophomore

rockstar
    Konular:
    1
    Beğenilen Mesajlar:
    657
    Ödül Puanları:
    66
    Kredi:
    365

ne sabahtı be..
    bu maç , 2013 6.maç ve fb-benfica rövanş maçı kadar insanı yoran başka maç hatırlamıyorum.belki 08 doğu yarı finali 7.maçı ve leonard ın buzzer 76ers olabilir.

Son düzenleme: 29 Haziran 2020
    kevinndurant bunu beğendi.
  4. 1 Temmuz 2020
  5. Green Mamba 4 Life

Green
    Konular:
    1
    Beğenilen Mesajlar:
    1.473
    Ödül Puanları:
    96
    Kredi:
    265
    JR Smith attı imzayı, evet eleştirmek ve dalga geçmek gayet doğal ama Bradley'in kendince haklı sebebinden doğan açığı kapatmak adına neredeyse 20 gün kalmışken yapılabilecek bir hamle gibi. Kısıtlı sürede maç başı iki üçlük yazarsa eyvallah derim %40 civarı.

Me7o bunu beğendi.
  6. 3 Temmuz 2020
  7. Rodman #91 -Grunge-

Rodman #91
    Konular:
    5
    Beğenilen Mesajlar:
    2.319
    Ödül Puanları:
    86
    Kredi:
    185

kevinndurant bunu beğendi.
  8. 4 Temmuz 2020
  9. JJ#20 Freshman

JJ#20
    Konular:
    0
    Beğenilen Mesajlar:
    404
    Ödül Puanları:
    31
    Kredi:
    0
    Shaq'ın biyografisini yazdırdığı ve 2011 finallerinden sonra çıkan kitabı okudum.Normalde Lakers başlığı altına yazardım ama biyografiyi okuduktan sonra Lakers başlığı altına yazmak pek mantıklı gelmedi (Adam ciddi ciddi Orlando'yu daha çok sevmiş :D).O yüzden bilmeyenler veya Shaq hakkında yeni şeyler öğrenmek isteyenler vardır diyerekten nacizane notlarımı yazayım dedim nasıl olsa İnternet'e geçen şeyler asla kaybolmuyor.

Şimdi başlangıç olarak fakir bir mahallede büyümüş,mahallenin yanı sıra ailesi de (üvey babası asker olmasına rağmen) bayağı fakir.Bu da kariyer ve karakterini şekillendiren en temel olay olmuş.Ailesel olarak baktığımızda biyolojik babasından nefret ediyor adam (ki Shaq'ın basket genlerinin geldiği adam da biyolojik babası bu arada,Seton Hall'dan burs teklifi alıp,uyuşturucu bağımlılığı yüzünden gitmeyen,Shq bebekken hapse girip dönmeyen bir kaybeden herif).%50 annesini terkedip bıraktığı için %50 ise sonra yaşanan olaylar.Sonra yaşanan olaylardan kastım ise adamın canlı yayınlara falan çıkıp Shaq'la görüşmek falan istemesi ünlü olduktan sonra :D,diyor nerede yaşadığımı biliyordu,kuzenlerimin nerede yaşadığını biliyordu,canlı yayına çıkmak yerine onlara söyleyip benle görüşebilirdi vs. diyor.Ben burada haklı buldum,adam bildiğin oğlu ünlü olunca prim yapmaya çalışmış.Yanına zaten çocukken 1 kere falan gitmiş,onda da Shaq'ın anlattığına göre sallamamış adam.Neyse karakter şekillendirmesine gelince,fakirlik içinde büyüdüğü için basketbolcu olurken de,kariyer yaparken de asıl amacının asla başarılı olmak olduğunu sanmıyorum,belki bir amacıdır ama kitaptan anladığım en fazla 5.amacı falan :D.Temel amacı fakirlikten kurtulmak,fakirlikten kurtulduktan sonra sınırsız para ezmek,ondan sonra takım arkadaşlarını vs. ezmek (aşırı egolu bir adammış her anlamda),ya da medyanın ona yönelttiği eleştirileri susturmak.Bunlardan sonra başarı geliyor Shaq için,ha o başarının gelmesi de medyayı susturmak için iyi oynamak zorunda kalması,neden-sonuç olmuş yoksa yüzüksüz bitirirmiş kariyerini.Partilemek vs. daha değerli olmuş basketboldan (maddi anlamda çıkış kapısı).Olumsuz özelliklerine devam edersek,bildiğin fakir zorbasıymış çocukluk çağında,net bir şekilde söyleyebilirim ki,üvey babası olmasa (bu adamda şiddet bağımlısı ama Shaq gibi çocuğum olsa bende vururdum diyor insan) Shaq muhtemelen NCAA'e dahi giremeden torbacı vs. olup bıçaklanıp öldürülürmüş (Mahallesinde elemanın tekini gözünün önünde vurmalarına rağmen,torbacıların çok parası olduğu için onlara hep özendiğini söylüyor çocukken).Ama Shaq işte ne zaman sınırı aşıyor olsa babası bunu Abuzer Kömürcü gibi sopalarmış kemerle falan,babası meydanda yokken ise bu tip işlerden uzak tutulma durumunu halaları vs. halletmiş.Sonra da parayı bulunca durulmuş.
    Olumlu özelliklerine gelirsek,adam eğlenceli,star ışığı var,yanında hiç sıkılmayacağın bir eleman,geldiği girdiği her yerde direk arkadaş grubu oluşturabilen renkli bir kişilik ama bunun yanında,fakirliğin getirdiği acayip bir vefa duygusu var.Hiç sevmeyen bir adam bile sırf bu vefa duygusu yüzünden sever Shaq'ı.Kuzenlerinin hiçbirini açıkta bırakmamış,hepsinin elinden tutmuş bir şekilde (hiç tanımadığı kuzenleri dahil).Böyle de koca bir kalbi var bu garip adamın.
    Neyse hayatında devam edersek,doğuyor,daha doğar doğmaz büyük (fiziksel anlamda) bir adam olacağı belli,ama parasızlık var işte.Ayakkabı alıyorlar elemana,ayakkabı 1 hafta sonra küçük geliyor,torbacılar ayrı bir dava zaten mahallesinde (bu şeriflik işine de bu yüzden girmiş bana göre),bir de küçük çocukların hızlı büyümesinden kaynaklı bir hastalık falan yaşıyor tedavi eden yok.Aile desen üvey baba kemerle dövüyor,4 farklı aile 1 evde kalıyorlar derken tam yokluk dramı yaşamış çocukluğunda,babası (üvey olan ama öbürünün hikayede bir önemi olmadığı için buna baba diyeceğim artık,Shaq'ta öyle söylüyor) yeter ulan deyip kurulu düzeni bozup Almanya'ya götürüyor Shaq ile ailesini.Shaq büyümeye devam ediyor tabi,ama şey diyor o dönem için,çok uzun ve büyüktüm ama beceremediğim 2 şey vardı,biri smaç vurmak diğeri serbest atış atmak.Bunun ilkini ise çok garip bir yöntemle çözüyor.
    Bir gün ordunun sahasında basket oynarken,buna şey diyorlar Amerika'dan bir koç kışlayı ziyarete geldi git bir şeyler sor öğrenirsin diyorlar.Bu da gidip koça,benim böyle böyle bir durumum var,çok uzunum ama sıçrayamıyorum bir el at diyor.Koçta buna bir tane zıplama programı veriyor ve bu sorununu halledecektir asker diyor (malum Shaq çocukken bile kocaman).Ben asker değilim 12 yaşındayım diyor Shaq'ta :D,adamın gözler faltaşı gibi açılıyor tabi orda.Amerika'ya döndüğünde yanıma gel diyor tabi adam direk.Bunu diyen adam da LSU'nun koçu Dale Brown :D.Shaq'ın vefalı olduğunu söylemiştim değil mi :D,kolej tercihini anlamış olduk böylece.
    Neyse Amerika'ya geri dönüyorlar.Shaq tabi o aralıkta zıplamasını 5 katına çıkarıyor ama hala smaç işi yok,sonra babası buna kortta bağırıyor smaçla şu SANSÜR diye (herif bu arada tam manyak,prime döneminde Shaq'ı niye daha aktif kullanmıyorsunuz diye Phil Jackson'la kavga etmek için sahaya falan iniyor,Shaq'ın lise dönemini siz düşünün artık).Ondan sonra topu potaya gömüyor Shaq (psikolojikti diyor hep) ve dominasyon başlıyor.Lise yıllarını bayağı bayağı domine ediyor,San Antonio yöresinde,şampiyonluklar vs.,tabi o dönem ırkçılık falanda yapıyorlar maymun falan diyerek.Sonra lise kariyeri bitiyor.Yanlış hatırlamıyorsam Texas eyaletinin 1 numaralı oyuncusu olarak gidiyor NCAA'e.Tabi birçok takımdan teklif geliyor ama Shaq,önünde Stanley Roberts (o dönemin yıldız NCAA pivotu) olmasına rağmen sırf vefa duygusu için LSU'yu seçiyor gözünü kırpmadan.
    LSU'ya geçince tabi cebi biraz para görüyor,hemen barzoluğa başlıyor harcamalar falan.Sonra ama ilk defa iradesine hakim oluyor (belki kariyerinde tek) ve idareli davranmaya başlıyor,bunda koçunda etkisi var (saygı duyduğu P-Jax dahil tek koç olabilir Dale Brown).İşte ortamlara akıyor vs. ( ilişkiler konusunda berbat olduğunu söylüyor hep,bunda tabi yıldız olmasının etkisiyle kadınların hep ona geldiğinin payı olduğunu söylüyor,kendisi hiçbir şey yapmak zorunda olmadığı için,bir şeyler yapmak zorunda olduğu zaman hep batırmış ki evliliği de öyle pert oluyor) sonra sezon başlıyor.Bu Stanley Roberts dediğimiz eleman Sergen Yalçın gibi bir şey.Adam ya antrenmana gelmez,geldiği antrenmanda da alkol kokarmış ama Shaq'ı tokatlarmış o dönem :D,Shaq'ın idolü olabilir ileri ki dönemde :D.Sonra bu disiplinsizlik Shaq'ın bile canına tak etmiş ki adamın geldiği nadir bir antrenmanda kavga etmeye çalışıp Real Madrid'e gitmesine sebep olmuş Freshman yılından sonra.Takımdaki diğer bomba ise Chris Wayne Jackson,daha doğrusu bizim bildiğimiz adıyla Mahmoud Abdul-Rauf.Kendisi o dönem sophomore yılını oynayıp takımın net bir şekilde yıldızıymış.Shaq onu gördüğü en iyi şutör olarak adlandırıyor ama malum Tourette sendromuna değinmeden geçememiş.Mesela yurt kapılarını açmak için,kart kombinasyonu yapmanız falan gerekiyormuş,Rauf'un hastalığı sebebiyle yapamayıp küfür kıyametle ortalığı birbirine kattığı terden sırılsıklam olduğu sonra Shaq'ın kapıyı açınca ona teşekkür ettiği gibi olaylar var.Takım içi konuşmalarda garip garip (malum hastalık) hareketleri olduğunda ilk başta adama tilt olduğunu sonra hasta olduğunu öğrenince neden daha iyi davranmadım diye kendini suçladığını görüyoruz.Ama yine de,Rauf'un NBA Draft'ları yaklaşınca takımı kendi istatistikleri doğrultusunda sabote ettiğini ve sakatlanmamak için mücadeleden kaçındığı vs. söylemekten de geri kalmıyor.Şampiyon olamıyorlar,sonra Rauf NBA'e,Roberts Real'e gidince takım bir anda Shaq'ın takımı oluyor.Shaq burada da bireysel anlamda dominasyona başlıyor ama lise yıllarından şöyle bir farkı var takım olarak acayip başarısız oluyorlar.Sophomore yılında NCAA turnuvasında ilk turda,junior yılında 2.turda gümleyince Shaq okulu bitirme durumu olmasına rağmen (ailevi muhabbetler,bu arada istisnalar dışında ders kaçırmazdım diyor reis devamdan kalmıyormuş hiç) yeter be deyip 1992 Draft'ına girmeye karar veriyor.Bu arada tabi koç ile falanda görüşüp helallik falan almayı ihmal etmiyor,yakın arkadaşlarından vs. sonra işte lotteryden önce,o bireysel dominasyonlar vs. Shaq'ı consensus 1st pick haline getirince,David Stern şakayla karışık (Shaq'ın ifadesi bu :D,inanan inanır,inanmayan da haklıdır) genç adam nerede oynamak istersin diye soruyor Shaq'a.O da sıcak bir yer olsun diyor ve 1989 yılında kurulan Florida eyaletinin takımı Orlando Magic 1st picki kazanıyor.Shaq ve ekibi ulan umarım Mourning'i benden önce seçmezler (malum Charlotte 2nd pick ve Shaq'a göre lige ondan daha hazır giren uzunlardan biri Mourning tüm kariyerinde,diğerleri de Duncan vs.) diye totem yapa yapa gidiyorlar Draft'a ve bingo Shaq 1992 NBA Draft'ının 1.sırasında Orlando Magic tarafından seçiliyor.NBA kısmı daha çetrefilli,onu da 2.part olarak yazarım çok uzun oldu.

Son düzenleme: 4 Temmuz 2020
    redviper, LBJ, Crazy_Kobe ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  10. 4 Temmuz 2020
  11. rockstar Sophomore

rockstar
    Konular:
    1
    Beğenilen Mesajlar:
    657
    Ödül Puanları:
    66
    Kredi:
    365

sevdiğimiz bi abimizdi.

heat walker

gereksiz muhabbeti sevmez işine bakardı..şu şutun alfalığına bak..

şöyle sıradan bi smacı bile kaç kez izledim acaba.. bu adam kadar estetik biri daha gelmez.

bi ara efsaneler arasına girebilecek savunma potansiyeli taşırken pistons maçında sakatlandı.3 senedir 1 dk bile sahada göremedik..

Son düzenleme: 4 Temmuz 2020
    TERIM bunu beğendi.
  12. 5 Temmuz 2020
  13. Rodman #91 -Grunge-

Rodman #91
    Konular:
    5
    Beğenilen Mesajlar:
    2.319
    Ödül Puanları:
    86
    Kredi:
    185

14. 7 Temmuz 2020
  15. rockstar Sophomore

rockstar
    Konular:
    1
    Beğenilen Mesajlar:
    657
    Ödül Puanları:
    66
    Kredi:
    365

2010 playoffları cp3 serinin ilk maçında resital sunuyor..

Bulls-23 bunu beğendi.
  16. 7 Temmuz 2020
  17. Bulls-23 Freshman

Bulls-23
    Konular:
    1
    Beğenilen Mesajlar:
    301
    Ödül Puanları:
    21
    Kredi:
    335
    4.Maçta TD yapıp seriyi 2-2 yapmıştı CP3 ama son iki maçta Lakers uzunları resmen vurup geçmişti.

Şimdi baktım son iki maç
    Gasol-Bynum=68 sayi-38 Ribaund-9 blok
    Landry-Okafor=38 sayi-18 ribaund

CP3 seriyi 22 Sayi-11.5 Asist-6.7 ribaund %47 üçlük %56 iki sayı ile oynamiş ama takımlar arasında bu kadar büyük uzun farkı olunca bir işe yaramıyor.

Chris Paul' de en iyi yılları boş geçen oyunculardan West-Peja-Chandler'lı güzel bir New Orleans sezonu var ama kariyerinin en güzel zamanları boş geçti.

rockstar bunu beğendi.
  18. 8 Temmuz 2020
  19. JJ#20 Freshman

JJ#20
    Konular:
    0
    Beğenilen Mesajlar:
    404
    Ödül Puanları:
    31
    Kredi:
    0
    Shaq'ın hayat hikayesi NBA dönemi Part 2:

Reis'in 1992 Draft'ında 1.sıra olarak seçilmesinden sonra bırakmıştık.Dediğim gibi Mourning özelinde ligde kendinden daha iyi oyuncular olduğunu düşündüğü için,acayip çalışarak falan giriyor lige,daha ilk senesinden all-star oluyor ama takım başarı yönünden sınıfta kalıyor.Ama inanılmaz bir şansla (ki burada Stern'in üst üste 2 yıl 1.sıra çıkmasını görünce bayağı yüzünün düştüğü söylenir) drafttan yine 1.sıra denk geliyor (1/66 ihtimalmiş şimdi baktım).Bu draftla ilgili Shaq şöyle diyor,takımdaki herkes Fab Five'dan Webber'i benim yanıma koyup dünyanın en iyi frontcourt'ını oluşturmak isterken,ben Penny ile kısa uzun kombosu yaparak daha başarılı olacağımızı düşündüm (kariyerinin özeti resmen) diyor.Tabi organizasyonun yüzü olarak Shaq'ın dediği oluyor ve Webber draft edilip 15 dakika sonra Penny için takaslanıyor.İlk sezon play-off yapıp ilk turda süpürülüyorlar,sonraki sene ise Penny'nin lige alışması-Jordan'ın beyzbolculuk serüveni ve Horace Grant'in kadroya katılmasıyla birlikte NBA finaline kadar yükselmeyi başarıyorlar.Tabi bu arada başarının getirdiği ego yükselmeleri takımı ikiye bölüyor veteranlar hariç.Shaq bu sırada hep Dennis Scott ile takılmış,Shaq zaten anti-profesyonel bir adam olduğu için böyle ev alıp,araba alıp salak salak dekorlamalar,gereksiz gereksiz işlere para harcayıp ligi de domine etmiş :D.Ama Penny ile araları hep bozuk (Kobe kadar olmasa da).
    Sonra finalde 3 sayı öndeler 1.maçta,Nick Anderson (o zamanlar The Brick değil tabi),2 serbest atışı kaçırıyor,top eline düşüyor,2 tane daha kaçırıyor,Kenny 'The Jet' Smith 3'lük ile uzatmaya götürüyor.Uzatmalarda ise Shaq şöyle söylüyor,Hakeem ve Houston'ını sezonda yenmiştik,nasıl savunma yapılması gerektiğini biliyordum ama koça dinletemedim,rakipte Hakeem varken kısa oyunculara yardıma gitmek anlamsızdı diyor (Hakeem son saniye tipiyle kazandırıyor maçı yanlış bilmiyorsam).Sonra soyunma odasında,Nick Anderson'la kavga ediyor Shaq,şahsen haklı bulmadığım bir hareket ama şöyle anlatıyor,2 serbest atış kaçırmışsın bu problem değil,eline bir fırsat daha geliyor ve berbat ediyorsun,ve buna rağmen hala gülmeye devam ediyorsun.4 serbest atıştan 1'ini bile soksan kazanacağız fakat kaçırıp gülmeye devam ediyorsun,ciddiye almayacaksan burda ne işin var diyor.Hatta takımdan kovulacağımızı düşünmeme rağmen ona saldırdım diyor Shaq.Sonrası malum adam The Brick oluyor %70 serbest atış yüzdesi asla %60 üzerine çıkamayan bir adam oluyor.Zaten maçı kaybettirmiş olmanın psikolojisinin üstüne bir de bu olay eklenince adam tamamen bitiyor mental olarak.Tabii takımı da komple dağıtıyor bu olay Shaq'a göre,seriyi kazanırdık demiyor da,sezon içinde yenmiştik maç kazanırdık bari diyor.Ama Hakeem bizi kontrol etmişti demekten de alamıyor kendini.Sonra o yaz nasıl oluyorsa (NBA'in garip kuralları),Penny Shaq'tan 1 yıl sonra girmesine rağmen kontrat alıyor.Shaq o benim kardeşim tamamen destekledim bu olayı vs. diyor (külliyen yalan bana göre).Sonra sezon içinde Shaq'ın kendisini büyüten 2.kişi olan anneannesi vefat ediyor,o olay Shaq'ı depresyona sokuyor,cenazede ve son anlarında yanında olmak için kulüpten izin alıp maçlara çıkmıyor vs. İzin almasına rağmen,kulüp içinde takımı sattı tarzı muhabbetler döndüğünü duyuyor.Kendi açısından takımla iplerin koptuğu ilk an oluyor Shaq açısından bu olay. Sonra işte tüm bu olumsuzluklara rağmen bir şekilde konferans finaline kadar çıkıyorlar.Orda da,Jordan'ın tam anlamıyla dönüş yaptığı ve geçen yılki Grant mevzusundan kendilerine kıl olan Bulls takımıyla karşılaşıp pert oluyorlar ve Shaq o dönemki NBA kurallarına göre sınırsız serbest oluyor.
    Shaq için ilk yazının en başında dediğim gibi Orlando hep yaşamak istediği yermiş.Ama FA döneminde Shaq olimpiyatlara giderken olayı menajerine bırakmış.Menajerinin düşüncesi de Shaq 100 milyonluk bir adam,Orlando'dan ayrılırsak 100 milyon için ayrılırız.Orlando'da kalacaksak 100 milyon için kalırız imiş.Sonra görüşmeler başlıyor ama Orlando bir türlü kontratı vermiyor.O sırada Orlando gazetelerinde Shaq 100 milyonu hakediyor mu ? tarzında var olan anketler yapılıyor,rekor seviyede hayır çıkıyor.Bu Shaq'ın fanlara olan sevgi ve saygısını bitiriyor.Buna rağmen hala daha azına Orlando'ya imzalamaya hazır çünkü kulüp sahipleriyle arası çok iyi,yatlar yemekler falan iyi takılıyorduk diyor.Sonra o esnada kendisiyle aynı esnada FA olan en büyük rakibi Mourning +100M'luk bir kontrata Hornets'te kalınca Shaq'ta şey oluyor,bu adam hiçbir şey başaramadı Hornets'i şehir olarak komple üzerine yaptılar,ben ise şampiyonluğun direğinden döndüm bana yarısını teklif ediyorlar falan diyor.O esnada Jerry West ve Lakers iletişime geçiyor Shaq'la,yanlış bilmiyorsam 90M civarı bir teklif veriyorlar,Hollywood,Rap vs. istediğini yap şehrin kralı olacaksın vs. diyorlar.Shaq yine de gitmek istemiyor.Bu esnada olimpiyatlarda aynı kadro da bulunduğu Gary Payton vs.,Shaq nereye gidecen ağa,bak Mourning olimpiyata gelemedi sen geldin,onu paraladılar seni paralamıyorlar tarzı dalga geçermiş Shaq ile.Shaq tabii bunlara da kuruluyor derken,Penny Hardaway'ın,takım yöneticilerine söylediği,burası artık Penny'nin takımı lafını duyuyor.Düşünüyor demek bu yüzden benim istediğim parayı vermediler.Bu takım artık Penny'nin takımıymış diye düşünüp West ile sözleşmeyi imzalayalım hacı diyecekken,bunu demesine gerek kalmadan West kendisini arıyor,Divac'ı Charlotte'a takasladık,Cap'ta yer açıldı,sana istediğin +100M kontratı vereceğiz.Hem Charlotte'dan 13.sıra hakkını da aldık.İnanır mısın oradan seçtiğimiz çocuk gerçekten harika bir çocuk,dynasty olacaksınız siz 2'niz (KOBE BRYANT) diyor.Shaq'ta oh canıma minnet diyor ve Lakers ile kontratı imzalıyor.Son olarakta olimpiyat hikayesini yazayım gerisi sonraya kalsın.Dream Team 3 olarak bilinen takımın üyelerinden Shaq.Takımda bulunmak ve oynamaktan çok mutluluk duymuş çünkü babası asker olan biri için milli takımı ve ülkeyi temsil etmek gibisi bulunmaz bir nimetti diyor.Ta ki final maçına kadar,finale kadar herkese +20 atıp geldik diyor.Tek amacım final maçında oynayıp babamı gururlandırmaktı,sonra Final maçında HOF olacak koç Lenny Wilkens gelip Shaq'a,David Robinson 30,sen ise 24 yaşındasın.Onun büyük ihtimalle son olimpiyatı senin ise önünde en az 2 tane daha olacak,o yüzden final maçında onu oynatacağım diyor ve Shaq'ı 5 dakika oynatıyor final maçında :D.Sonra Shaq'ta tek isteğim babamı gururlandırmaktı,bunu engellediler deyip milli takımdan gayri resmi olarak emekli oluyor (ki bu dönemden sonra ciddi ciddi A kalite bir pivot oynamadı Dream Team'de).Buna ister ego diyelim,ister haklı bir tepki diyelim veya altını aldı daha da uğraşmak istemedi diyelim,böyle bir olay sonucu Shaq'ın milli takımla işi bitiyor ve Lakers macerası başlıyor.

redviper, Green, MambaOut ve 6 kişi daha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş