1. Merhaba, Ziyaretçi
    HoopsTR Twitter sayfamızı takip etmeyi unutma! @hoopstrcom
Duyuruyu Kapat
Merhaba Ziyaretçi,

Önerileriniz doğrultusunda forumda yapılan güncellemeleri görmek için lütfen

Güncellemeler

konusunu ziyaret edin!
Duyuruyu Kapat
Merhaba, Ziyaretçi

HoopsTR Twitter sayfamızı takip etmeyi unutma! @hoopstrcom
Etiketler:
    5 Mart 2020
  1. Rodman #91 -Grunge-

Rodman #91
    Konular:
    5
    Beğenilen Mesajlar:
    2.316
    Ödül Puanları:
    86
    Kredi:
    185
    Sexton son zamanlarda cok cok iyi oynuyor. Bugunde 41 sayı 6 asist yaparak oyununu taclandirdi fakat takimdaki kalan oyuncular hic odaklanmiyorlar oyuna falan maalesef. Daha ilginci Dellavedova bu saatten sonra tanking yapan takimda 35 dakika oynuyor...

2. 6 Mart 2020
  3. Rodman #91 -Grunge-

Rodman #91
    Konular:
    5
    Beğenilen Mesajlar:
    2.316
    Ödül Puanları:
    86
    Kredi:
    185
    Yillardir Summer League’de,Preseason’da,G-League’de NBA’de oynamak icin çaba sarfeden Sir Dominic Pointer sonunda 10 gunluk kontrat kapmis. Fena bir hucum oyuncusu sayılmaz fakat esas fark yarattigi yer savunma. Cavs sans verirse elinden gelenin en iyisini yapmaya calisacaktir hic yoktan savunma kisminda. Dellavedova’ya falan 35 dakika vereceklerine boyle hamleler yapmaya baslamalari sartti. Ayrica ligdeki en havalı 3 isim soyada sahip oyuncudan biri oldu suan gozumde.

4. 20 Haziran 2020
  5. JJ#20 Freshman

JJ#20
    Konular:
    0
    Beğenilen Mesajlar:
    403
    Ödül Puanları:
    31
    Kredi:
    0
    Brian Windhorst'un LeBron'un Cleveland'a dönüşü ve gelen şampiyonluğa ilişkin kitabını okudum geçenlerde.Çevirmen arkadaşında eline sağlık güzel çevirmiş hakikaten.
    Aklımda kalan olaylar ise daha doğrusu anladıklarım şunlar,LeBron 2014 finalleri kaybedildiği anda Miami'den ayrılmayı %100 kafasına koymuş,o yüzden Napier'in seçilmesi olayı bayağı ayıp Miami'ye.Wade ile konuşmaktan kaçınması falan çok belliymiş olay.
    İlgauskas'ın formasının emekli edilmesi filan komple LeBron'un dönüşü için Griffin'den önceki GM tarafından tasarlanmış (kapımız açık Gilbert'in mektubu unut vs.).Hatta bir adım ileri gidersem,bir tane Fan Cavs-Heat maçında LeBron'a tişörtle sarılmıştı hatırlarsınız,o eleman bile GM tarafından ayarlanmış olabilir ama meyvesini alamadan kovmuşlar elemanı.
    Griffin sonrası dönemde aslında temel amaç sınırlı serbest olan Hayward'ı İrving-Waiters'ın yanına eklemekmiş (Utah bunların vereceği kontrattan daha fazlasını karşılamış sonra tabi),ama LeBron'dan o ışığı alınca alayı yalan olmuş tabi.LeBron'dan önce de Kevin Love'ı almayı denemişler (o arada Klay-Love takası ve West'in takaslarsanız SANSÜR gibi sözleri sebebiyle iptal olması durumu da var) Love ben oraya niye geleyim ki çekmiş.
    LeBron Heat'ten ayrılmayı kafasına koyduğu andan sonra direk Cavs'a aslında ikna olmuş gibi geldi bana (malum eş durumu).Sonrası zaten pazarlıklar kontrat muhabbetleri,LeBron ta o dönemde Cavs'ı istediği her şeye ikna etmiş.Üstüne Love'ı da ikna etmiş gel ağa şampiyon oluruz ayağına.O arada tabi olan çaylak Wiggins'e olmuş,LeBron'un meşhur twitlerinde Wiggins'e yer vermemesi,cap space gibi durumlardan olayı çok da düşünmemişler bilinenin aksine Wiggins'i göndermek için.
    Blatt konusuna gelince,Brian Windhorst'tan anladığım şu,Blatt Euroleague başarılarının kendisini Popovich yaptığını düşünen bir mentalitedeymiş kovulana kadar.Zaten Ty Lue'yi koç yapmaya yemediği için Blatt seçilmiş yoksa iletişim konusunda vs. Ty Lue hep daha iyiymiş oyuncularla (NBA içinden gelmenin avantajları).Oyuncularında özellikle LeBron özelinde Blatt'i yemeye çalıştığı bariz tabi bu arada,Blatt'in ulan yeni geldim kovulmayalım mentalitesiyle (ki bu işlerden önce Mike Brown'ın Lakers'ta batırmasına rağmen Cavs'te tekrar koltuk bulabilmesinin ana sebebi de ulan 2014'te bir LeBron yakalarız belkiymiş eski GM tarafından) LeBron'a hiç bulaşmamış.LeGM muhabbetinin olması ta burdan geliyor muhtemelen.Ha bir de şu var,oyuncuların Blatt'i yemeye çalıştığı bariz ama Blatt'in NBA medyasıyla ilişkileri de berbat bu arada,ne zaman oyuncuları övme şansı gelse hep içine etmiş,oyuncular daha da bilenmiş sonra.Sonucu kaçınılmaz olmuş ki adam doğu 1. iken kovuldu.
    Sonra işte sezon başlangıcında Kyrie'ye kontrat verildikten sonra Waiters'in takımın içinden geçtiği,LeBron'un pasif-agresif olduğu,Love'ın hiç uyum sağlayamadığı 19-20 dereceye sahip oldukları bir dönem var (LeBron'un bel sakatlığı yaşayıp ilk defa uzun süreli maç kaçırdığı dönem).Orda çok detaya girmemiş ama Kyrie ile Dion'ın uyumu 100 üzerinden 1 bile değilmiş,adamı benche gönderip sonra da şutlamışlar zaten direk.Ha o meşhur takasta da,asıl istenen adam Mozgov bu arada,Varejao aşili patlatınca pivot arayıp onu bulmuşlar,NYK tarafı Dion yüzünden ortaya çıkmış,hatta JR'i bayağı bir süre almak istememişler ama LeBron gelsin ya beraber oynamak istediğim biri deyince almış Griffin (ki haklı çıktılar 2018 1. maç :D).Sonrası takımın toparlanıp play-off yapması ama burası bilinen şeyler,Blatt medyaya horozlanıyor,sonra Olynyk Love'ı sakatlıyor,Kyrie kör topal giderken tam GG oluyor.Sonra 4-2 bitiyor seri.
    Bu seride önemli olan 2 nokta,millet ulan LeBron ne eforla oynuyor (haklılar) derken,Dellavedova'nın bildiğin Curry'nin peşinde koşmaktan 3.maç sonrası hastanelik olması (kaslarda susuzlukmuş).Sonra tabi o da pert olunca Curry şovunu yapıyor.
    2.nokta ise Cavs seriyi kaybetse bile,ulan adamlarımız sağlam olsa biz bunların içinden geçerdik kafasındalarmış hep.O özgüven bir sonraki normal sezonda pert oluyor tabi.
    2016 off seasonunda normalde takımdaki herkese kontrat vermek istenmiş (Varejao hariç herifi ellerinde olsa sakat at gibi vuracaklarmış).Ama cap space yüzünden ne Mozgov'a,ne de Delly'e istedikleri kontratları verememişler (tam rakamları hatırlamıyorum ama 2'si de bir sene sonra 2 katını aldı başka takımlardan yıllık olarak).Sonra sezon başlamış işte,LeBron'un geçen sene Love'a laf çaktığı dönemler var onlar tabi geride kalıyor Kyrie sakat olunca,yine ilerliyorlar bu arada.GSW öbür tarafta rekor üstüne rekor kırıyor.Kyrie döndükten sonra GSW bunlara bir vuruyor ayıptır söylemesi,Griffin öyle iddia etmese de,bu maçta yenilen farktan sonra ulan bu LeBron bu koç için oynamayacak galiba diye düşünüp Blatt'i şutluyor.Yerine ise LeBron'la ikili ilişki kurabilen tek adam Ty Lue geliyor.
    Tabi bu yenilgi özgüvenlerini de pert ediyor,ulan tam takım olsak yenerdik muhabbeti çekiyorsun sonra 36 fark yiyorsun gayet normal tabi.Sonrası düz devam ediyor,not olarak Frye normalde uzun şütor LeBron'la oynatırız Varejao'da gitti zaten diye alınan bir adamken,Türk deyimiyle takımın çimentosuna dönüşüyor,R-Jeff ile birlikte bildiğin takımı mental yönden çekip çeviren adam olmuş bunlar gerek goygoy gerek whatsapp muhabbetleriyle.
    Sonra play-off'lar başlıyor,GSW'yi yeneceğiz moduna girip 3-1 geri düşüyorlar.Burada 2 olay var,ben kitabı da okuduktan sonra LeBron'un Green'i teknik faul muhabbetine bilerek sürüklediğini düşündüm şahsen.Ulan zaten yine 3-1 olmuş,bu herifte iyi oynuyor,bir sonraki maçı aldık mı bir yolunu bulup G7'ye götürürsek ben bunları tokatlarım moduna girmiş ve tuzağa da düşürüyor hakikaten.Bir de tabi Klay'in meşhur 'erkekler ligi' açıklaması var :D,bu resmen konuşmayacaktın Anton artık ağzının yerini biliyorum gibi bir şey olmuş LeBron için.O döneme kadar pasif-agresif giden LeBron komple agresif olmuş.Sonrası ise maçların dramatik hikayesi ve kitap bitiyor ama G5'i alınca en azından LeBron inanmış kazanacağız olayına.Little Kev gibi geyik muhabbetlere girmedim.
    Sonuç olarak hayatını LeBron'un medyacısı olarak kazanan birine göre acayip objektif bir kitap bana göre,2015 yılında Love ve İrving sakatlanmasa Cavs'ın alacağını iddia ediyor ama 2016'da da Curry,Bogut ve Green'in eksikliklerinin olaya etki ettiğini ifade ediyor.Okumanızı tavsiye ederim yani.

Not : Blatt Euroleague kazanmış,İsrail başbakanı maçlarına geliyormuş o yüzden Amerika başkanının NBA maçına gelmesinin bir önemi yokmuş :D.

ercankaya34, Me7o, Obstacle ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  6. 20 Haziran 2020
  7. SwipaTheFox #HeatLifer

SwipaTheFox
    Konular:
    51
    Beğenilen Mesajlar:
    1.300
    Ödül Puanları:
    86
    Kredi:
    39
    Cleveland Cavaliers'ın LaMelo Ball'a büyük bir ilgisi var ve eğer kalırsa onu seçecekler gibi duruyor şimdilik. Bana kalırsa Anthony Edwards'dan daha iyi seçim olabilir.

Anthony Edwards seçilirse takıma bir skorer oyuncu daha gelecek ve Edwards-Sexton-Garland-Porter kısa rotasyonu score-first oyuncularla dolu olacak. Bu dört ismin de oyun kurma becerileri bir takımı üst seviyeye taşıyacak, saha içinde işleri organize edecek düzeyde değil. Şimdi Cleveland hakkında birkaç istatistik vereyim:

Maç başına 23.1 asist ile ligde 24.sıradalar.
    Sayılarının %57'sini asist üzerinden atıyorlar ve burada da lig 24.sü Cleveland.
    Asist/top kaybında 1.40 ile ligde sonuncu sıradalar.
    Takımda en fazla asist yapan 3.9 ile Darius Garland.
    En fazla isolation oyunu oynayan 9.takımlar.

Yani şu yazılanlara bir baktığımızda bu takımın saha görüşü yüksek bir playmakera ihtiyacı olduğunu söylemek mümkün. Lamelo-Sexton senaryosunda Lamelo oyunu kuran ve topu yönlendiren isim olacak, Sexton da asıl görevi ve şu ana kadar en iyi yaptığı iş olan skorerliğe odaklanacak. Her şeye rağmen 20 PPG bir skorer gard.

JB Bickerstaff'in koçluk yaptığı son 12-13 maçta Sexton'ın istatistikleri de şöyle:
    25.5 sayı
    4.2 asist
    2.9 ribaunt
    %52.8 şut yüzdesi
    %43.1 üçlük yüzdesi

8. 29 Haziran 2020
  9. Rodman #91 -Grunge-

Rodman #91
    Konular:
    5
    Beğenilen Mesajlar:
    2.316
    Ödül Puanları:
    86
    Kredi:
    185
    Cavs Jordan Bell ile anlasmis. Serbest kalacak bir adam kesinlikle degildi kontrat bulmasina sevindim. Umarim kalici olur ve oyununa birazcik tehdit yaratacak bir orta mesafe yada tepe uclugu ekleyebilir. Yoksa istatistik kagidinin 5’inide rahatlikla doldurabilen bir oyuncu.

Sayfayı Paylaş