1. Merhaba, Ziyaretçi
    HoopsTR Twitter sayfamızı takip etmeyi unutma! @hoopstrcom
Duyuruyu Kapat
Merhaba Ziyaretçi,

Önerileriniz doğrultusunda forumda yapılan güncellemeleri görmek için lütfen

Güncellemeler

konusunu ziyaret edin!
Duyuruyu Kapat
Merhaba, Ziyaretçi

HoopsTR Twitter sayfamızı takip etmeyi unutma! @hoopstrcom
Etiketler:
    23 Kasım 2020
  1. shohoku Junior

shohoku
    Konular:
    8
    Beğenilen Mesajlar:
    2.393
    Ödül Puanları:
    86
    Kredi:
    215
    @MJ-6 aynen öyle dostum hepsine imzamı atıyorum.

Benim gözümde 2021 son şans. Sonrasında Magic gibi anlamsız bi paradoksla yeniden yapılanma sürecine girer dururuz sürekli. Lebron'un devri geçiyor, onun devri geçerken Curry'lerin,Harden'ların,Durant'lerin devri de geçiyor. Yani şuan ligde prime döneminde olup da gerçekten star diyebileceğimiz Davis ve Giannis var 30 yaş altında olan. Yani 1-2 sene sonra tamamen Doncic,Morant,Zion,Young falan konuşucaz. İşte 2021 yazında bu şansı kullanamazsak diğerleri at koştururken biz 2005 doğumlu bebeleri takip edicez.

Valla sizi bilmiyorum ama bana cok garip geliyor bu durum.Tabi büyük konuşmamak lazım ama belli bi yaştan sonra kendinden küçül çocukları takip etmek de zor geliyor açıkçası. Bu yüzden kişisel zevk olarak da 2021'de iddialı bi kadro kurulmasını çok istiyorum çünkü cidden bi noktadam sonra çekilmesi güç oluyor. Koca adamlara özenirken yaşıtlarımızı takip eder olduk. Şimdiyse çoluk çocuğa geçme dönemleri geliyor.Bu da kişisel olarak beni hem korkutuyor hem de bu işten yeteri kadar keyif almayacağımı biliyorum.

MoriArty, MJ-6 ve Rodman #91 bunu beğendi.
  2. 24 Kasım 2020
  3. goqhiaN Freshman

goqhiaN
    Konular:
    0
    Beğenilen Mesajlar:
    82
    Ödül Puanları:
    8
    Kredi:
    200
    Doug McDermott ve Taj Gibson’ı gönderip >>> Cameron Payne, Lauvergne ve Anthony Morrow'u almak.

Portis ve Mirotic'in gönderilmesi de olabilir.

4. 24 Kasım 2020
  5. goqhiaN Freshman

goqhiaN
    Konular:
    0
    Beğenilen Mesajlar:
    82
    Ödül Puanları:
    8
    Kredi:
    200
    Arkadaşlar bu sezonki drafttan uzak kaldım. Hiçbir oyuncu hakkında pek bir fikrim yok.

#4 seçimimiz Patrick Williams nasıl bir oyuncu? Potansiyeli nedir? Daha iyi bir seçim yapabilir miydik sizce?

EDIT: @shohoku 1-2 sayfa önce yapmış incelemeyi.

Son düzenleme: 24 Kasım 2020
    shohoku bunu beğendi.
  6. 24 Kasım 2020
  7. Rodman #91 -Grunge-

Rodman #91
    Konular:
    5
    Beğenilen Mesajlar:
    2.840
    Ödül Puanları:
    116
    Kredi:
    345
    Bulls’da yalnızca son 3 sezonda draft falan haricinde gelen oyunculara bakıyordum da amma oyuncu aslında çabucak harcanmış. Ufak analizler yaparsak aslında hepsi en az bu Valentine,Felicio,Kornet kadar falan hatta buyuk ihtimal daha fazlasını verirlerdi.

Antonio Blakeney : Bencil falan ama skor üretmekte sorunu olmayan ve kendi şutunu yaratabilen bir oyuncuydu en azindan takas falan ile ufak tefek kumarlar oynanabilirdi.

Sean Kilpatrick : Hali hazırda NBA tecrubesi vardi Bulls’da oynadigi 9 macta yalnizca 23 dakikada 15 sayi ortalamasi yakalamisti. Zaten skor üretme konusunda gittiği her yerde belli bir seviye de katki verebiliyordu. Pozisyonuna göre oldukça güçlüdürde.

David Nwaba : Güçlü,savunmacı,hırslı,fena sayılmayacak derecede şut atabiliyor ve atletik. Bir hic ugruna salıverildi.

Rawle Alkins : Kendisi icin NCAA zamanı yildız bile olabilir deniyordu. Bulls adeta bedavaya buldu belki gerçekten NBA seviyesinde değildi ancak 22 galibiyet alınan sezonda yalnızca 10 maçta 12 dakika ortalama vermekte direkt olarak adamı silmek oldu.

Walt Lemon Jr. : Acayip sevdigim oyunculardan bir tanesi. NBA’de nasil kontrat bulamiyor anlamiyorum. Yalnızca G-League degil Bulls’da da ciktigi 6 macta 14.3 sayı 5 asist 4.5 ribaund 1.8 top calmayla oynamisti. Derrick Rose vari bir oyun tarzi vardi 25 numara formayıda giymişti. Two-Way falan olarak bile anlasilmamasi cok ilginc.

Luwawu Cabbarot : Nets’te gayet iyi bir sezon gecirdi. Keskin bir dış sutöre dönüstu. Suan Bulls’da gayet iyi bir bench oyuncusu olabilirdi.

Jakarr Sampson : Enerji denince ligde akla gelen ilk isimlerden. 20 sayı ortalama yakalayıp cok hirsli oynamisti Bulls formasi giydiginde. Serbest birakildi...

Wayne Selden : İyi fizikli,ham olsa da rötüşlanarak iyi bir oyuncuya dönüştürülecek potansiyel barındiriyordu. Şut secimleri falan disinda gayet iyiydi bile hatta cift tarafli katki verebilirdi.

Tyler Ulis : Fizik olarak felaket olsa da totalde 1 dakika Bulls formasi giydi. Ondan önce Suns’ta 2. guard olarak hiçte fena değildi. Fizik olarak zayıf olması baya buyuk zaaf tabi orasi ayri.

En azından bu kadar denemeden 2-3 isim barinabilirdi kadroda. İlla ilk 5 olacak halleri yok ama cok cok verimli 9. - 10. oyuncular cikartabilirlerdi. Miami falan misal bunlari basardi.

shohoku, Me7o, MJ-6 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. 24 Kasım 2020
  9. Obstacle Freshman

Obstacle
    Konular:
    1
    Beğenilen Mesajlar:
    231
    Ödül Puanları:
    21
    Kredi:
    684
    Bizim takımın oyuncuyu tutma kriteri garanti kontratı var mı yok mu? Zaten tüm takım role player. O yüzden önemsediklerini düşünmüyorum kaybettikleri için falan. Pollyannacılık oynamak gerekirse eğer rekabet eden bir takım oluşturmaya kalkarsak rotasyon sonuna ya da böyle roster doldurma hamlelerini fena yapmıyorlar gibi. Ama rekabet olmadığı için takımın 1. oyuncusuyla 12.oyuncusu arasında fark olmadığı için istatistik verseler bile sınırlı oyuncu oldukları için tatmin olmuyor takım bu adamlardan. Başta söylediğim gibi önemli olan nokta garanti kontratı var mı yoksa para ödememek en büyük öncelik.

Şunu toparlamak gerekirse

Butler-Wade-Rondo üçlüsü kurmak denmiş.
    Bence eğlenceli bir deneyimdi ama üst sınırı belirlenmiş bir takımdı doğru. Üstüne bu üçlüyü kurduktan sonra bir çok iç savaşa sebep oldu, birliktelik sağlanamadı o kısmı can sıkıcıydı.

Carmelo hamlesinin tamamlanmaması denmiş.
    Hamle yapmama yapılamama kısmına eklediğim bir olaydı kafamda sağlıklı olduğumuz takdirde diğer oyuncularla Knicks'ten daha fazlasını başarabileceğimizi düşünüyordum. Saçma olan nokta ise Melo haricinde alternatif planı olmadan o dönemi tamamlamış olmamız.

Mirotic-Portis kavgası...
    Miroticin üst üste seri yakalatıp önce bize attığı darbe sonra draft hakkını alacağımız Pelicans'a gidip onu üstlere taşımasıyla yediğimiz 2'li darbeden bahsedilmiş ki gerçekten o sene Ayton-Bamba-Bagley-Doncic-Young-JJJ önümüzden seçilen 6 adam bize düşen ise WCJ oldu. Şuan bakınca belki bir Bagley'e burun kıvırabilirim ki o zaman Markkanen olduğu için almaya kalkacağımız kişi büyük ihtimalle o olmayacaktı da. 22.sıra lotterye dönebilir miydi bilmiyorum koruması falan var mıydı ama Hutchison'a fazla bağlıydık zaten.

14 draftında 16+19'la McDermott yaptığımız tradeup var.
    O dönem ben hiç istememiştim benchi güçlendirmek için iki adam alınması taraftarıydım ki üstüne biz 11den McDermott alırken 13.sıradan daha sonra Butler için vereceğimiz Lavine'yi de atladık.

Doug McDermott ve Taj Gibson’ı gönderip >>> Cameron Payne, Lauvergne ve Anthony Morrow'u almak.
    Bu takasın ekstra bir olayı üstüne 2.tur draft hakkı vermiş olmamız ve onun sonra Knicks'e Mitchell Robinson olarak dönmesi .Her defasında aklıma gelip beni sinirlendiriyor. Yapmaya çalıştığımız şey neydi anlamış değilim o dönem olsun daha sonra olsun şu 2 kullanılabilecek parçayı böyle heba etmek tamamen saçmalıktı üstüne 2.tur draft hakkı vermemiş olmamız. Leş ötesi leş.

Ben bunların üstüne bir kaç tane daha aklıma gelen ve hala aklıma geldikçe sinirlendiğim anlam veremediğim hamleleri saymak istiyorum.

Bir tanesi yapılanmaya başlamışken Jordan Bell olacak 2.tur hakkımızı para karşılığı Warriors'a takas etmemiş olmamız.
    Bir başkası o zaman neyse denmiş olsa bile Butler takasında 16.sırayı TWolves'a vermemiş olmamız. Ki o sıradan Wolves Patton'u seçmiş olup fırsatları değerlendiremeyip heba olmuş olsa da, Jarrett Allen, John Collins ya da bizim elimizde büyümüş bir Patton'a sahip olabilirdik.

Rose takasından Robin Lopez'i aldık. Çok iyi karakterdi kendisini çok severdim. İyi bir abiydi. Sürekli takas dedikodularında çıkardı. 3 yıl adamı oynatıp bıraktık. Aynı şekilde Jerian Grant aldık. 2 sene oynattık sözleşme uzatmadık zannediyordum Julyan Stone alıp onu bırakmışız. Elimize geçen koskocaman bir hiç.

Kısacası aldığımız yaptığımız değerlendirmeye çalıştığımız hamle sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.
    Butler olmuş Dunn + Lavine + Markkanen. Dunnı bıraktık gitti bile.
    Portis + Jabari'yi Otto yapmışız. Tutmayan yapılan az sayıda hamleden biri.
    Justin Holiday olmuş Gafford.

Üstteki adamları desen deneyip deneyip göndermişiz. Adamların yarısı keşke şansımı burada denemiş olmasaydım diye kendilerine söyleniyordur. Gerçekten Rose mvp olarak özellikle istatistiklere de bakınınca bu ne abi sırf lig lideri oldu diye verilmiş mvp deniliyor olsa da şuan bakınca bu takımı bu kadar ateşleyip kaldırabilmiş olması o mvp ödülünü benim için değerli hale getiriyor. Gerçekten Duncan sonrası sessiz lider olarak franchise'i kaldıran adam olacaktı olamadı olmadı maalesef. Rose olmasa Jordan sonrası franchise tamamen bir fiyasko. Charlotte'tan New York'tan Sacramento'dan farkımız yok.

Me7o, MoriArty ve shohoku bunu beğendi.
  10. 24 Kasım 2020
  11. shohoku Junior

shohoku
    Konular:
    8
    Beğenilen Mesajlar:
    2.393
    Ödül Puanları:
    86
    Kredi:
    215
    @Rodman #91 saydıkların icinde benim icin en onemlisi Nwaba'ydı.Adamı en kötü Tony Allen kadar kullanırdık ama sacma sapan yolladık.

@Obstacle dostum güzelce sıralamışsın zaten de Rose konusunda ben de bir sey soylemek istedim. Rose konusu, o nüvenin bir araya gelmesi falan gercekten buyuk bi sans.Bunlar yetmezmis gibi 30. sıradan da Jimmy Butler çıkartıyorsun ki bu da başlı başına büyük bir şans. Evet Rose büyüleyici bir performansla mvp olmadı ama Rose olmasaydı da o takım lidersiz bi noktaya varamazdı. Vardığı noktayı da gördük zaten. Henüz 22 yaşında bu seviyeyi görmüş bi adamım ilerleyen yıllarda neler yapabileceğini görmekti aslımda insanları daha çok etkileyen. Tıpkı 23 yasinda 3 yüzüklü Kobe gibi yada 22 yaşında falan finallere çıkan Lebron gibi. Yani hem o kadro kolay kolau bir daha denk gelmez hem de kolay kolay sen bi Rose daha bulamazsın. Hem 1. sırayı kazanacaksın, hem Rose gibi bi yetenek olacak hem de şehrin çocuğu olacak. Biraz zorlasan şikeyle Rose'u bize verdiler desek insanlar inanır yani. Jimmy bile Bulls'a ne kadar bağlıydı , aynı şekilde Noah da. Yani bunların hepsinin bir araya gelmesi gercekten zor.

O nüvenin savunma potansiyeli nba tarihinde yer edecek bi seviyedeydi.Rose ise sakatlanmasaydı bu takımın lideri olarak kariyerini bitirdi ve muhtemelen top10, top 20 bi sıralamada olurdu tüm zamanlarda. Daha söylenevek çok sey var da benim demek istedigim iste her zaman bu kadar sanslı olamayız. O yuzden işi şansa bırakmadan yapılanmamız gerekiyordu ama bizde hep 7. sıra secimleri oldu, ileride cok buyuk yıldız olacak isimleri kacırdık. Geriye tek ihtimal kaldı o da 2021. Yoksa sonuc belli. 2000 baslarinda Chandler,Curry,Jay Williams, Kirk Hinrich, vb isimlerden bi farki yok şu nüvenin.Hepsi yetenekli ama hicbiri en iyi değil. Tabi Chandler'ın lisede ki haline bakınca, Curry'yi yeni Shaq olarak gorunce yada Jay Williams'ın liderliğine bakınca secimleri elestirmiyorum ama demek istediğim hali hazırda üst sıradan secmenin bile garantisi yokken sen gidip daha düşük potansiyele yatırım yapıyorsun. Tek bir isteğim var ya Giannis yada Kawhi gelsin 2021'de. Davis de derdim ama o kapı kapalı olduğu için saymıyorum. Öyle yüzük alalım, 10 tane yıldızımız olsun falan diye demiyorum bunları. Rekabetci ortamda sevdiğim isimleri goreyim istiyorum yada Simmons gibi yeni bir hikaye yaratabilecek bi isimle heyecanlanalım istiyorum. Draftlar falan heyecan vermiyor artık.

Obstacle bunu beğendi.
  12. 26 Kasım 2020
  13. Rodman #91 -Grunge-

Rodman #91
    Konular:
    5
    Beğenilen Mesajlar:
    2.840
    Ödül Puanları:
    116
    Kredi:
    345
    Charlotte’nin korkunç seçimlerinden biri olarak lige giren ve oyle boyle ligde tutunan Noah Vonleh ile anlasmis Bulls. İyi ribaundcu ve pota altında çalışan, temastan kaçmayan bir oyuncu Vonleh. Ancak motoru acayip düşük tahminen burada da fazla süre bulamayacaktir.

shohoku bunu beğendi.
  14. 26 Kasım 2020
  15. shohoku Junior

shohoku
    Konular:
    8
    Beğenilen Mesajlar:
    2.393
    Ödül Puanları:
    86
    Kredi:
    215
    Daha önce de kısıtlı süreler verilmişti. Yine tutunacağını düşünmüyorum ama bizim yedek uzunlara tercih ederim. Tabi gönül ister ki süreler Gafford'a verilsin ama bakalım.

16. 27 Kasım 2020
  17. Rodman #91 -Grunge-

Rodman #91
    Konular:
    5
    Beğenilen Mesajlar:
    2.840
    Ödül Puanları:
    116
    Kredi:
    345
    Zach Norvell ile anlaşilmis. Kendisi gayet iyi bir uclukcu gecen sezon G-League’de bu ozelligi sayesinde NBA’den kontrat alan oyunculardan biri oldu. Lakers ve Warriors’ta sans buldu ancak Lakers’ta da Warriors’ta da kendisine yer yoktu maalesef. Bulls icin iyi hamle oldugunu dusunuyorum eger takimda kalirsa. Benchin derinliklerinde bir şutör bulundurmak her zaman sezon icinde faydali olmustur.

18. 7 Aralık 2020
  19. shohoku Junior

shohoku
    Konular:
    8
    Beğenilen Mesajlar:
    2.393
    Ödül Puanları:
    86
    Kredi:
    215

İsteseydi spor arabasıyla gezip, dünyayı özel bir uçakla dolaşıp sabaha kadar ot içebilirdi. İşin kötü tarafı ne biliyor musunuz? Şunu izlerken bile sanki her an aşil kopacak falan gibi hissediyorum.. Keşke Grant Hill gibi tekrar all star olsa ve sonrasında da hikayesi olan bi şampiyonluk yaşasa.

MJ-6 ve Obstacle bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş